O nás

Slavíme i malá vítězství

Slavíme i malá vítězství

Slavíme i malá vítězství

je slogan ale zároveň i směr a přístup, kterým Alpine Pro oslovuje vyznavače aktivního odpočinku a milovníky přírody i adrenalinu.
Právě jim jsme se rozhodli věnovat nový blog

Pronikněte do zákulisí výroby a testování produktů Alpine Pro, objevte nejnovější

technologie a sledujte cesty dobrodruhů nebo sportovců, kteří v oblečení Alpine Pro zažívají nejrůznější zážitky a rozhodli se s nimi podělit.

Na blog budou přispívat jak profesionální, tak i hobby sportovci. Budete si moci přečíst i postřehy a tipy zpravodaje Radiožurnálu. Ľubomír Smatana se totiž rozhodl procestovat během letních prázdnin Čechy i Moravu a o svých toulkách vás bude pravidelně informovat. Mezi blogery se zařadí také tým zpravodajů z rádia Impuls, který bude navštěvovat dětské tábory a obdarovávat děti oblečením Alpine Pro.

S radostí oblékneme i další cestovatele či sportovce. Po přihlášení a splnění jednoduchých pravidel budou mít zájemci šanci získat výbavu na své cesty po České republice nebo po cizích zemích. Jejich reakce a zpětná vazba bude brána v potaz při přípravě dalších kolekcí Alpine Pro a pomůže při jejich vývoji.

Pokud si myslíte, že jste vy ten správný tester, napište nám prosím email na marketing@alpinepro.cz, přidejte pár textů o sobě a proč a nějaké zajímavé fotky 🙂

Náš team

Matyáš Urban

Co Matyáš dělá:

Ke sportu mám kladný vztah odmala. Dříve jsem závodně lezl a také hrál tenis. Teď dělám místo tenisu biatlon a lezecké závody už také neobjíždím

Co Matyáš dělá pro Alpine Pro:

Budu na našich výpravách testovat oblečení Alpine Pro.

O čem budu psát:

S tátou jsem lezl již jako malý kluk. K vyšším horám jsem se ale dostal až později. Ale o to víc jsem z nich nadšený. Můj nejsilnější zážitek z hor je výprava na Matterhorn. Tolik jsem o té hoře četl, tolik fotek jsem viděl, a pak jsem pod ní stál. Sice jsem nastál na vrcholu, došli jsme s tátou jen na chatu Solveyhűtte do výšky 4003 m n.m., ale byla to pro mě obrovská zkušenost. Na lezení mě také baví ta parta. Když se někam jede s více lidmi, je to vždy větší zábava. Tento projekt mě neskutečně baví a doufám, že ho s tátou dokončíme a staneme na nejvyšším vrcholu v každém evropském státu.

Matyáš Urban

Tomáš Hauptvogel

Co Tomáš dělá:

Od srpna roku 2013 moderuji hlavní zpravodajskou relaci TV Prima. Během léta se chytám mikrofonu na cyklistických závodech seriálu Kolo pro život. V zimě nechybím na Stopě pro život. Sám sebe řadím také mezi hoby sportovce. V létě kolo (hlavně tedy freeride a DH na biku), v zimě lyže (jakékoliv). Jak to jen jde, snažím se také cestovat. Během loňské zimy jsme proto s přítelkyní procestovali Austrálii, Fiji a navštívili Japonsko.

Co Tomáš dělá pro Alpine Pro:

Testuji oblečení jako běžný amatérský sportovec, milovník hor a občasný cestovatel.

O čem budu psát:

Budu komentovat dění na české sportovní scéně (samozřejmě hlavně olympiádu). Z části pohledem amaterského sportovce z části člověka, který má trenerskou licenci 1. třídy a několik let se živil jako trenér na sportovním gymnáziu v Jablonci.
Druhé téma mých článků bude podle hesla tohoto serveru. V srpnu 2014 bych totiž rád oslavil malé vítěství.
Mám totiž v plánu startovat na MS ve sjezdu horských kol kategorií Masters, které se koná v Norsku. Vzhledem k mé malé sportovní výkonnosti, mám před sebou hodně těžkou a dlouhou cestu. Právě tu zde budu mapovat.

Tomáš Hauptvogel
Facebook profil

Josef Milfait

Co Pepa dělá:

Je horský vůdce UIAGM a také svůdce a podobné neseriozní aktivity jak říká můj táta! Prej jsem začal asi v 7 měsíci, ale moc si to nepamatuji?

Co dělá pro Alpine Pro:

Testuje oblečení v různém prostředí od Himalájí, Pakistán až po Alpy, Dolomity a nádherné Česko-Slovensko. Pracoval společně na nádherné kampani “staň se testerem Alpine Pro“, kterou můžete vidět zde
Proč lezu? Prej se na to dobře balej holky?
Proč závodím? Jako správnej narcis mám potřebu vyhrávat.
Oblíbená oblast: No přece každá, kde se dá lézt.
Plány do budoucna: Všechno to přežít a pokud možno zůstat zdravej.

Jaké používá Pepa vybavení:

Můj sedák: Top (do kopců, teď jsem ho věnoval  jednomu Šerpoj), Attack, Zeal
Moje lano: Gemini a Trinity, repka 6 mm na fixy, jinak vlastně všechno od SIGR
Chcete vědět více? Koukněte se na moje stránky: www.alpineguide.cz

 

Josef Milfait, horský vůdce a tester Alpine Pro, www.alpineguide.cz

Standa Kašík

Co Standa dělá:

Jmenuji se Stanislav Kašík a je mi 22 let. Od mládí neustále sportuji a v posledních letech se věnuji převážně už jen horolezectví, freeride snowboardingu a přežití v přírodě (bushcraftu). Přes léto přibývá i freediving a beachvoleybal.
„Procestoval jsem Rakousko, Severní Itálii, Chorvatsko, Tatry, Skotsko, Slovinsko. Vždy se snažím v dané lokalitě vyhledávat hory a přírodní zajímavosti. Tento rok jsem se účastnil lavinového kurzu na Roháčích. Neustále se vzdělávám a pracuji na získání kvalifikace horský průvodce,“
svěřil se nám Standa Kašík.

Standovy úspěchy:

V roce 2012 jsem uskutečnil cestu do Skotska. S několika mapami, jednosměrnou letenkou a základním vybavením jsem zcela naslepo vyrazil s cílem poznávat a pokud možno vydělat i nějaký peníz na horolezeckou výbavu. První den jsem plánovaně z 50 liber koupil stan, protože jsem cestoval pouze autostopem a cesta na sever mi tak zabrala více dní. Po přespání v lesích jsem nakonec dorazil do zemědělské oblasti, kde je přes sezónu hojnost práce a kde jsem také byl ihned zaměstnán. Po měsíci práce a lokálních výletech jsem nakonec procestoval celé východní pobřeží a vrátil se do ČR.
Na základě této zkušenosti jsem získal zcela nový pohled na cestování a rozhodl jsem se, že každý rok takto vyrazím do některé ze severních zemí. Jedná se o nejlepší a nejlevnější způsob poznání dané země, mentality a kultury.
Standa Kašík, Mladý a odvážný cestovatel