Rakousko – zima plná radosti ze života (prodlužujeme soutěž!)

Rakousko – zima plná radosti ze života (prodlužujeme soutěž!)

 

Pro jednoho z fanoušků Alpine Pro jsme připravili dárek – prodloužený víkend v oblasti Kitzbühelských Alp v Rakousku ZDARMA!“ Užijte si pro 2 osoby na 3 noci ve 4* hotelu s polopenzí a skipasem v libovolném termínu. Cena takové dovolené se v závislosti na hotelu pohybuje v rozmezí 900 – 1 000 EUR (25 000 Kč).Zapojit do soutěže se může úplně každý a stačí k tomu jediné: napsat nám sem do komentářů, jaké malé vítězství jste ve svém životě letos oslavili. Tak třeba náš designer „uběhl za rok 1282 km“. Teď už je to na vás.  Soutěž probíhá na území České republiky v době od 4. 2. 2014 od 12 hod. do 28. 2. 2014 do 12 hodin.

 

Pravidla-soutěže-Vyhrajte-pobyt-v-Kitzbühelských Alpách

 

Kitzbühelské Alpy

Můžete stát vysoko na ledovcích či v malebných údolích, všude budete obdivovat velkolepá horská panoramata. Moderně vybavená zimní střediska v Rakousku totiž nabízejí nejen radostné sportovní prožitky, když sjíždíte na lyžích prostorem bez hranic či kloužete v běžecké stopě, ale také nezapomenutelné chvíle při rozjímání uprostřed divoké alpské přírody.

 

 

Kitzbühelské Alpy patří ke špičce alpského lyžování. S kartou Kitzbüheler Alpen AllStarCard si zalyžujete na více než tisícovce kilometrů sjezdovek. Ve sdružení lyžařských oblastí se totiž nově spojilo deset nejkrásnějších tyrolských a salcburských středisek. Patří mezi ně lyžařská mekka Kitzbühel-Kirchberg, SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, prázdninový region Hohe Salve, aréna St. Johann in Tirol, lyžařské oblasti v údolí PillerseeTal, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, Zell am See-Kaprun a Ski Juwel Alpbachtal-Wildschönau.

Kitzbüheler Alpen_Skifahrerin-im-Skigebiet-Kitzbuehel (c) Fotograf-Stefan-Eisend

 

 

 

Pro všechny začátečníky je určen balíčekLearn 2 KitzSki v Kirchbergu, který zahrnuje vedle samotného kurzu také ubytování, skipas, zapůjčení lyží a bot. Rodinám se bude líbit mimosezónní nabídkaSkiWelt v prázdninovém regionu Hohe Salve a v Brixentalu nebo velikonoční paušály v údolí Pillersee Tal, kde mají všechny děti do patnácti let lyžování zdarma, pokud si alespoň jeden z rodičů koupí třídenní skipas. Ve druhé polovině března platí v prázdninovém regionu St. Johann nabídka WinterPLUS, kdy dostanete při objednání čtyř noclehů skipas s padesátiprocentní slevou a ubytování pro druhou osobu za polovinu.

Kitzbüheler Alpen_Skifahrer Sprung (c) StefanEisend

 

 

 

 

Další užitečné informace k plánování Vaší dovolené v Rakousku získáte na www.austria.info/cz nebo na bezplatné informační lince 800 180 800.

 

 

Rakouská národní turistická centrála
Österreich Werbung
P.O. BOX 738
110 00 Praha 1

email: info@rakousko.com
internet: www.austria.info/cz, www.kitzalps.cc
facebook: www.facebook.com/dovolena.rakousko

 

38 Responses

 1. Jan

  Dobrý den,
  Letos jsem se poprvé ve svém životě postavil na sjezdovky (už mi táhne na šestý křížek) takže pro někoho banalita, ale pro mě opravdu hluboký zážitek 🙂

 2. Jsem sportovec tělem i duší. V dětství jsem trávil na plácku za domem s fotbalovou mičudou snad více času než doma s rodiči. Když probíhala olympiáda v Sydney, tak jsem sic úplně zdravý přesvědčoval paní doktorku, jak zákeřnou anginu jsem právě dostal tak vehementně, že mi to snad i uvěřila. Dosáhl jsem svého – nemusel jsem do školy a mohl fandit svým hrdinům u televize.
  Po několika zraněních všech možných kloubů již nemohu sportovat tak často jako dřív, ale i tak mám jeden velký sen. Od začátku roku chodím pravidelně třikrát týdne běhat a věřím, že brzo dostanu do takové kondice, která mi dovolí postavit se odhodlaně na start maratonu a především se vztyčenou hlavou doběhnout až do cíle a přežít.

 3. Každý pracovní den 4129 metrů do práce, 4129 metrů z práce. Od začátku roku celkem 291 556 metrů na kole. Žádné velké cyklovýlety letos však neplánuji, cíl jsem si nedal pro letošní rok vůbec žádný a to z jediného důvodu – chci být přitom. Už se moc těším, jak na jaře koupím své 2,5 leté holčičce její úplně první kolo a budu na ní dávat pozor, dohlížet a radovat se z toho, jak proniká do tajů cyklistiky a najíždí své první cyklo-metry 🙂

 4. dokázal jsem zasmečovat i přes můj malý vzrůst

 5. Chodím dvakrát týdně do fitka

 6. chodim do práce tečka 🙂

 7. Nikdy jsem nebyla žádná velká sportovkyně. Ne, že bych snad byla úplné dřevo, ale ve škole jsem nikdy nepatřila mezi ta vyloženě talentovaná děvčata. Zkrátka mi sport nic moc neříkal. Úplný opak od mého brášky, který nemohl chybět tam, kde probíhala jakákoliv sportovní aktivita. Kolo, prkno, pinec, beach, triatlon, biatlon… 🙂
  V době, kdy jsem zrovna nezažívala v mnoha ohledech úplně šťastné životní období, jsem navíc prodělala boreliózu. To byla ta pověstná poslední kapka. Byla jsem tehdy psychicky tak rozhozená, že jsem se úplně sesypala. Chmurnou náladu střídala pouze beznaděje a skepse. Nic víc. Byla jsem opravdu úplně dole a pocity úzkosti nešly ničím přebít, pouze a jen antidepresivy.
  Ze zdánlivě bezvýchodné situace jsem se však nakonec dostala a to díky sportu. Nemalou roli v tom sehrál právě můj brácha, který mě s sebou začal, a musím přiznat, že ze začátku i dost proti mé vůli, na různé sportovní akce se svými přáteli.
  Já tak postupně pronikala do tajů desítek různorodých sportů, které měly několik společných rysů – přívětivou atmosféru, bezvadné přátele, ale i adrenalin. Čím dál víc jsem nechápala, proč jsem se celé své mládí o tak perfektní pocity dobrovolně ochuzovala…
  Sport mi neskutečně pomohl. Postavil mě zpět na nohy a udělal ze mě opět tu usměvavou, vnitřně vyrovnanou mladou ženu plnou ideálů a snů.
  Za těmi sny nyní kráčím odhodlaná a uvolněná. Uvědomila jsem si, jak je právě duševní rovnováha v životě důležitá. Je na každém, jakým způsobem ji dosáhne a kdy k ní dospěje. Já tu svoji cestu našla a jsem za ni moc ráda.

 8. Že jsem dneska dodíval zápas s USA až do konce.

 9. Jan

  Dobrý den,

  kdy proběhne vyhodnocení?

 10. každý den nachodím 6 km pěšky do práce a z práce ,v létě jezdíme s rodinou na kole a v zimě rádi jezdíme lyžovat ,ale letos se nám nepodařilo protože nám příroda nenadělila moc sněhu ale loni jsem se nechala přemluvit a stoupla si na snoubord ve svých 43 letech 🙂 nic zlomeného jsem celá a to bylo velké vítězství 🙂

 11. Podařilo se mi za 7 měsíců po porodu shodit 17kg…ještě minimálně 5kg by to chtělo, ale i tak si myslím, že pro mně je to VELKÉ VÍTĚZSTVÍ. A jak se mi to podařilo? Zdravá strava a mega pohybu – teda hlavně kolem dětí a největším pohybem je pro mne neustálý úklid domácnosti 🙂

 12. Dobrý den,
  celý rok netrpělivě čekám na zimu, abych konečně vklouzla do lyžáků a vyrazila na svah. Když mi bylo deset, vzal mě taťka na sjezdovku do Kitzbühelu a to byl pro mě tak silný zážitek, že se mu dodnes máloco vyrovná. Proto mě hned oslovila Vaše soutěž! Dnes je mi o dvacet let více a sama mám již děti, které 4.2. 2014 oslavily své desáté narozeniny (v den zahájení Vaší soutěže – to už nemůže být náhoda :-))) Po nelehkém rizikovém těhotenství se nám předčasně narodila dvojčata, která prodělala několik neurologických operací. Syn se z nich poměrně dobře vymanil, dcera bohužel prodělala v necelých třech měsících života srdeční zástavu a po osmiměsíční hospitalizaci jí byla diagnostikována DMO. Prognózy byly různé, rozhodně né pozitivní, ale my to nevzdali a cvičili (a stále cvičíme) a vynaložené úsilí nese ovoce 🙂 Lékaři mi vybírali vozík s tím, že dcera nebude nikdy chodit, navíc má i oční vadu, je to ovšem bojovnice, a ačkoli začala až po druhém roce, dokázala to! Má sice problémy s rovnováhou ( např. se nedokáže naučit jezdit na kole), přesto se naučila lyžovat, miluje to a šlape s námi běžně i 20-ikilometrové túry po horách. A to je mé velké vítězství! Nejen v letošním roce, ale stále, protože vždy je co zlepšovat a ačkoliv všechno možné není, chci si moci jednoho dne říci, že jsme jako rodiče udělali vše, co bylo v našich silách.
  Hezký den všem 🙂

  • ******************************************************
   Těžký životní boj. Tento příběh si zaslouží výhru !!!!!
   ******************************************************
   D E J T E H L A S

 13. Jako inspirace posloužil film Sněženky a machři po 20letech.
  A tak někoho na srazu gymnázia napadlo, že když jsme byli ve 3.ročníku na branném kurzu na Luční boudě,proč si to nezopakovat..Dokonce se našel i samozvaný výbor, který to zorganizoval.
  Jenže dostat se z Pece na Luční na běžkách -na retro Rubínech i když s pomocí vleku chvilku trvá a ten kopec se za těch 30let také trochu zvětšil.

 14. Jako inspirace posloužil film Sněženky a machři po 20letech.
  A tak někoho na srazu gymnázia napadlo, že když jsme byli ve 3.ročníku na branném kurzu na Luční boudě,proč si to nezopakovat..Dokonce se našel i samozvaný výbor, který to zorganizoval.
  Jenže dostat se z Pece na Luční na běžkách -na mých retro Rubínech i když s pomocí vleku chvilku trvá a ten kopec se za těch 30let také trochu zvětšil….
  Druhý den ¨jsem dokonce zvládla 30km túru po hřebenech, což v minus 16 a větru byl slušný výkon, navíc odměněn krásnými výhledy a několika drobnými omrzlinami.
  A při sjezdu dolů do Pece jsem vyrobila několik nových prohlubní ve sněhu,myslím, že jsem sklidila největší umělecký dojem za svůj kotrmelec, kterému chyběl k dokonalosti jen dopad na cestu o 2metry níž….
  Inventura-2 velké modřiny, 5puchýřů,omrzlý lalůček ušní a odřenina pod okem, návštěva fyzioterapeutky a dobrý pocit .

  PS/manžel totiž byl se mnou na běžkách byl naposledy před svatbou a pak mi oznámil ,že běžky nesnáší a uznává pouze sjezdovky,teď už by si pokud by byly lepší sněhové podmínky i ty nové běžky pořídil…/

 15. Jan

  Dobrý den,

  Měnit pravidla v průběhu soutěže – není to trošku nefér, že už jste třikrát soutěž prodloužili? To by jste jako sportovci měli vědět.

 16. Letos jsem oslavila třetí výročí mé malé,ale pro mě velké výhry, kdy mě naučil lyžovat můj manžel. Jako dítě jsem byla na lyžařském výcviku, ale nikomu z instruktorů se nepodařilo mě lyžovat naučit. Až v mých třiceti letech mě tomuto krásnému sportu naučil můj skvělý manžel, za co mu moc děkuji. Můžeme si teď lyžování úžívat společně.

 17. Tento rok nase rodina zazila 2 vitezstvi. To prvni bylo kdy se moje uzasna mamca dozvedela ze ma rakovinu. Zazila si toho hodne chemoterapie., ozarovani a desitky jehel. Dostala se z hoto a hrozne ji za to obdivuji. Jeste vetsi ranu jsme dostali kdyz se to same stalo dedovi. Melo to uplne stejny prubeh! Dalsi kola ozarovani a chozeni po doktorech. Ted jsme snad vsichni na dlouho zdravi a to je nas nejvetsi uspech. Jako rodina jsme vsechno zvladli a drzeli pri sobe. Heslo nasi rodiny je mozna nemame vsechno ale spolu nam nic nechybi. Proto bych tento pobyt darovala mamce ktera toho tolik vytrpela a kterou obdivuju, samozrejme Miluje lyzovani i kdyz uz nema takovou vydrz moc si kazdy okamzik uziva. Si jednicka mamco a dedo ❤❤

 18. Zúčastnil jsem se Spartan race závodů 13km a 20 překážek po těžké autonehodě a po ročním cvičení jsem ho zdárně dokončil není to nic jednoduchého kdo nezažil , tak nepochopí.

 19. Dobry den, nejvetsim vitezstvim je to, ze muzu kazdy den travit se svou rodinou, vsichni okolo jsme zdravi. Vitezstvi je take to ze chodim do prace kazdy den po svych coz je asi 4 kilometry, s pritelkyni chodime behat, na lyze jezdime do koutu nad desnou a kazde leto jezdime do hor, uz jsme prosli lysou horu, praded, jeste a dalsi mensi kopecky. Hlavne ze me pri tom nasledu ma draha polovicka ktera se mnou vydrzela uz 7 let.

 20. Za posledních 6 měsíců jsem zhubla 15 kilo, čímž se mi podařilo mít o 2 velikosti menší oblečení a do toho jsem konečně po 5 letech na vysoké dodělala bakaláře a dostala se na magisterské, což je pro mě osobně malé vítězství, ale pro každého z nás je vítězství něco jiného, ale každý, kdo jsme zdravý bychom to měli brát jako největší vítězství našeho života!

 21. Letos jsem ve svých téměř 50letech zvádl na kole projet část Východních Krkonoš- pravda nahoru s pomocí lanovky nebo skibusu -a nerozbít se při sjezedech, hlavně ten z Rýchor do Maršova stál za to.

 22. Tento rok jsem ve svém životě slavila jedno velke vítězství. Našla jsem ideálního partnera, kterýho moc miluji ❤. Společně už zdoláváme různá malá i velká vítězství :).

 23. Ahoj, kazdy den prozivam male vitezstvi ale o nekterych se da rict ze sou u me velke. Mezi velke bych zahrnula to ze jsem se konecne rozhoupala a zacala chodit se segrou do fitka. Kazdy rok at je leto nebo zima jedeme do jeseniku kde si dame poradne do tela a za ten tyden co tam stravime si aspon 3 krat vyjdeme praded a to pokazde jinou cestou. Kazdy den chodim s pejskem dlouhe prochazky, oba dva milujeme prirodu. A jako dalsich chodime u nas akci jmenem vandracka. Jedna se o akci kde si clovek vybere zda ujde 10 20 35 40 nebo 50 kilometru. Kazdy rok si nakladame vic tento rok zkusime tech 40. A nas naly hrdina jorksirek to s nami samozrejme chodi taky. I kdyz se v pulce cesty sape do naruce, vzdycky to vsichni dame. Hlavni je mit pratele s kterymi muzete tyto veci podnikat

 24. Dobrý den,
  moje malé vítězství, které jsem ve svém životě LETOS oslavila bylo to, že jsem sjela 13km sjezdovku na jeden zátah za 15 minut. Sice dole jsem byla na “ohrabky” ,ale ten pocit radosti byl nade vše 🙂

 25. Moje největší vítězství oslavím 4. března, kdy s manželkou oslavíme 25 let společného života. Jinak moje malé vítězství tento rok je, že jsem si našel práci, která mě baví a naplnuje.

 26. Moje největší malé vítězství spočívá v tom, že se pomalu, ale jistě snažím slavit právě i ta malá a nejmenší vítězství:)

 27. Dobry den
  Letos sa mi podarilo urobit vsetky skusky na vysokej skole technickej na Acka, ale podstatnejsie je, ze som bol celu zimu zdravy a mohol som po skuskach lyzovat od rana do vecera a aby toho nebolo malo, tak obcas som vyrazil aj na nocne lyzovanie s partiou kamaratou. Lyzovanie = vzdy a stale. Pekny den

 28. Našim největším vítězstvím je určitě naše svatba. Po 6ti letech jsme se rozhodli vzít a o svatbě jsme měli jasné a ne moc tradiční představy. Nechtěli jsme drahou, ale krásnou svatbu. Chtěli jsme se vzít na louce a kolem sebe mít naše nejbližší a kamarády. Chtěli jsme, aby jsme si ji my i naši kamarádi užili na maximum.. takže nandej si jídla a pití kolik chceš a jaké chceš a dělej si co chceš. Žádné teď se musí tohle a teď tohle. Jelikož to vůbec nebyla představa tradiční svatby, ne na všech stranách se to setkalo s úspěchem. Ale my jsme měli přesnou představu, jak by ta svatba měla vypadat, co a jak by mělo být. A i když jsme měli občas pod nohami nějaký ten klacek, buď od lidí, nebo od počasí, které nám nedovolilo slavit venku, my jsme si svatbu ubránili přesně takovou, jaká měla být, jakou jsme ji chtěli mít. Stejně jsme se vzali na louce, i když slavení pak muselo být pod střechou. Naši úžasní kamarádi a rodina nám pomohli s organizací a vším potřebným, takže v den D vše klaplo a bylo vše úžasné. Naše svatební oznámení byla pozvánka na pařbu roku. a za sebe můžu říct, že se to vyplnilo do posledního písmene. Náš nejhezčí den jsme si ubránili před všemi a vším, a to si myslím, že je pro nás velké vítězství.

 29. Moje male os viteztvi bylo zredukovat telesnou vahu a vypracovat si dobrou postavu.

 30. Našla jsem si chlapa, ale bohužel to vydrželo jen 2 měsíce:-(. Tak proto to považuji pouze za malé vítězství…

 31. Za své vítězství považuji toto: dokázala jsem vydržet “krutou” dietu a totální nicnedělání po dobu doktory stanovenou a moje mononukleoza byla vyléčena za necelé 2 měsíce. Díky tomu jsem mohla v druhé půlce zimní sezóny i na mé milované lyže 🙂

 32. Po 40-ti létech jsem si koupil první vlastní lyže, takové ty Carvingové.
  Ty moje staré ARTIS po babičce jsem však nevyhodil,
  ale pověsil na chatě jako vzpomínku na mé mládí.
  Nové lyže, nový styl je super, ale je potřeba ještě pilného tréningu ……

  ahoj všem MASTERUM

 33. Snowboardový start
  Poprvé v životě, v 38 letech jsem se předminulý týden: zamyslel, rozhodnul, došel, pujčil, zkusil, upad. Znovu zkusil, znovu upad. Zase zkusil, zase upad, upad, upad, ale kopec jsem sjel a přežil. To vše pod dohledem schopného instruktora. Díky Petře. Už se těšim na příští sezonu. SNB boty jsem si již vyhlédnul. Prkno si zatím ještě pujčím. Nutno podotknout, že první SNB krůčky jsem podnikl v bundě a rukavicích Alpine Pro – bez závad. Kalhoty byly jiné značky, promočili se:)

 34. Moje malé vítězství není sportovní, ale adrenalinu jsem při něm zažila spoustu. Tím vítězstvím je úspěšné obhájení diplomové práce. Napsání závěrečné práce je náročné pro každého, ale já jsem to měla ještě o něco komplikovanější. Během semestru odešel z fakulty můj vedoucí práce, takže jsem si horkotěžko musela shánět někoho, kdo by mi práci vedl a zároveň rozuměl tématu, který jsem si vybrala. Nakonec se mě “ujala” mladá doktorandka, asi o dva roky starší než já, která mi moc pomohla a tímto jí velmi děkuju. Můj boj s diplomkou skončil letos v únoru, kdy jsem moji práci obhájila. 🙂

 35. Postavil jsem se opět na lyže… loni jsem vlivem mladistvé nerozvážnost, je mi 53 let, ve čtyřiceti stupňových vedrech prochladl… skočil jsem v kraťasech do Orlíku při vyjížďce na katamaranu, oblékl jsem si navíc mokré triko a to i kraťasy jsem na sobě nechal uschnout… Dostal jsem zánět secího nervu a tahal jsem za sebou nohu jako Žofré… po nějaké době se mi začal ztrácet čtyřhlavý sval na pravé noze a nebyl jsem schopný udělat ani dřep… Takže k doktorovi, na páteřový obstřik, a pak spousta rehabilitace…. Takže bych tímto chtěl poděkovat hlavně suprovým terapeutkám… Na lyže jsem se postavil v lednu a když jsem to říkal neurologovi, chvíli kroutil hlavou a pak prohlásil, já jsem myslel, že budeš chtít plný invalidní důchod….

 36. Dobrý den, moje vítězství byla účast na OH v SOCHI, kam jsem byla vybrána jako jedna z dobrovolníků. Nejenže jsem poznala Český dům, významné sportovce a osoby kolem sportu,
  ale osobně nám přišel popřát hodně sil a úspěchů i pan prezident Zeman, pan kosmonaut Remek, všem sportovním aktivitám požehnal pan kardinál Duka. Během naší dobrovolnické
  práce jsem poznala také mnohé sportovce – olympioniky seniory a významné osobnosti kulturního i politického života naší země.
  Byla jsem u toho, když dvakrát zvítězila Martina Sáblíková, když upadl a vzdal účast krasobruslař Pluščenko, také jsem viděla naše hokejisty v akci a dokonce i skokany na můstku…..Mohla jsem
  využít znalost ruštiny, kterou jsme se kdysi učili…..Myslím, že to bylo nemalé vítězství a zároveň dárek k životnímu jubileu 🙂

 37. V září roku 2012 jsem v hlavě přehodila výhybku pro vlak mého života na správnou kolej. V té době jsem vážila neuvěřitelných 161 kg a dělalo mi problém ujít dvacet metrů. A to jsem dřív hodně ráda sportovala, jezdila jsem na koni. Dnes po 17ti měsících vážím o 52kg méně – 109kg. Nejprve to šlo pouze absolutním předěláním jídelníčku, pohyb nebyl takřka možný, ale pak jsem si po dvou měsících koupila orbitrek, a začala jsem cvičit – nejprve jen 2 minuty denně a měla jsem dost. Od té doby jsem “nachodila” 369km na orbitreku, pěšky nepočítám, naplavala 96km v bazénu a najezdila 1320km na kole, které jsem si v loni na jaře koupila a vrátila se do sedla koně. (Vím to přesně, protože si to eviduji pro svojí paní doktorku, která na mě dohlíží). I s tou nejhorší váhou jsem “lyžovala”, ale nikdo si nedovede představit jaký je to pocit lyžovat o padesát kilo lehčí. Bohužel nám letos finance nestačili a tak jsme byli jen 1 den na Lipně. Někdo si možná řekne – ztloustla sama tak sama musí hubnout, ale ono to není tak docela pravda. Pro mě je to vítězstí sama nad sebou, vítězství strašně těžké které mě stálo moc sil. Chci ještě shodit dalších 30kg, snad se mi to podaří! Držte palce 🙂

Napsat komentář